image

Çelik Konstrüksiyon Projeleri

Çelik Konstrüksiyon Nedir?


Yazımızda "Çelik Konstrüksiyon Nedir?" diye merak edenler tüm sorularına cevap bulabileceklerdir. Çeliğin kullanılmaya başlanmasından, sağladığı avantajlara kadar birçok ayrıntıya yer verilmiştir.
19. yüzyıldan itibaren mimarini yapılarda kullanımının artmasıyla birlikte çelik, kullanım alanlarının genişlemesinin ardından önemli bir inşaat malzemesi haline gelmiştir.


Geri dönüşüm özelliğinin olması yapı malzemelerinde çeliğin kullanımına olan talebi arttırmıştır.
Çelik Konstrüksiyon yapılar, galvaniz malzemesi kullanılarak üretilir. 


Çelik Konstrüksiyon tercih edilmesinin en büyük nedeni deprem bölgesinde bulunan yerlerde dayanıklılığın en üst seviyelerde olmasını sağlamaktır.


Ülkemizin büyük bir yerleşim alanı ciddi deprem riski taşıyan bölgelerdedir. Bu nedenle ideal yapı malzemesi çelikten olmalıdır.


Çelik Konstrüksiyon işyerleri, evler, fabrikalar, tesisler ve çeşitli atölyelerin kurulumu sırasında oldukça pratik, hızlı ve güvenli olmasından dolayı kullanımı yaygınlaşmıştır.


Ağır ve hafif olarak türlere ayrılan Çelik Konstrüksiyon yapıların uzun süreli kullanılması için planlanan binalarında ağır, daha taşınır olan geçici kullanımlara uygun küçük yapılarda ise ekonomik oluşundan dolayı yalıtımsız vehafif çelikler tercih edilmektedir.

 

Çelik Konstrüksiyon yapılar yüksek mertebede matematiksel işlem yetisi gerektiren bir tekniktir. Üretimi ve montajı sırasında bilgisayar ortamlarında yapılacak en ince ayrıntısına kadar hesaplanmış olan matematiksel işlemler sayesinde taşıyacağı yüklerle montajı sırasında sorun yaşanmaması garantilenmiş olur.


Dayanıklılık süresiyle birlikte uzun yıllar kullanım sağlayan Çelik Konstrüksiyon, betonarme yapılara göre daha hafiftir.


Çelik Konstrüksiyon yapılarda çok fazla çeşitinin olması sayesinde istediğiniz zaman değiştirme işlemleri yapabilirsiniz.


Tahmininizden daha kısa bir sürede tüm işlemlerinin tamamlandığı bu yapıları her türlü bina inşaasında tercih edebilirsiniz.


Çelik Konstrüksiyon yapılar, cebinize dosttur aynı zamanda sağlamlığından şüphe duymayacağınız derecede üstün özelliklere sahip malzemeler kullanılarak üretimi yapılır.


Montajı yapılacak zemin kötü şartlara sahip olsa dahi inşasında hiçbir problem yaşanmaz. 

 

Çelik Konstrüksiyon yapıların yüksekliğini isteğinize göre ayarlayabilirsiniz. Çelik kullanılmasından dolayı herhangi bir yükseklik sınırı koymanıza gerek yoktur. 


Aksine tüm yapı malzemeleri arasında en dayanıklı olan çelik elementidir.


En uygun fiyata, en hızlı şekilde, en sağlam yapıya sahip olmanıza olanak sağlayan bu yapıları tercih etmeniz size her yönden avantaj sağlayacaktır.

 

Geniş yerleşim alanı ve uzun yapı yüksekliği ihtiyaçları için sınırsız alternatifler sunan ön üretimli çelik yapılar; güvenli, konforlu, uzun ömürlü, esnek boyutlara uygun formda tasarlanabilmesi amacıyla tercih edilir.

Ön üretimli binaların imalat ve montaj süreleri oldukça kısa olup, tüm bileşenleri ile sökülerek farklı alanlar da tekrar tekrar kullanıma uygundur. Bu yapıların genel kullanım alanları;
Çelik Konstrüksiyon Bina, Fabrika, Hangar, Spor Salonları , Alışveriş Merkezleri ,Endüstriyel Tesisler, Ağır Sanayi Yapıları , Turistik Tesisler ve Prestij Binalarının Çelik İmalat ve Montajları Prefabrik Yapılar, Çelik Villalar , Her Türlü Açıklık ve Yükseklikteki Çelik Yapılar ,Fabrikalar, Sanayi Tesisleri-Platform İnşaatları , Paslanmaz Çelik ve Galvaniz İmalat ve Montajları , İzolasyon, Çatı ve Cephe Kaplama İşleri
Arıtma Tesisleri
Yakıt ve Su Tankları
Silolar
Boru Hatları İmalat ve Montajları
Tank Çiftlikleri
Basınçlı Kaplar
Petrokimya Tesisleri
Rafineriler
Enerji Tesisleri
Çelik Köprüler
Liman Tesisleri
Her Türlü Demir-Çelik Konstrüksiyon Projeler

 

Tasarım & Yönetim; GÜRSOY MEDYA | Site Yönetim Paneli; Yönetim Paneli