image

Maden ve Taşocağı Ölçüm Hizmetleri

MADEN VE OCAK UYGULAMA HİZMETLERİ


Endüstrinin en önemli ayaklarından birisi olan maden sahası denetimleri ve ölçümleri GÜRSOY Harita firmasının hizmet yelpazesi içinde yer alan en önemli konudur.

 

Bilindiği gibi madenlerin stok ölçümleri özellikle spot alım ve satımlarda her iki taraf içinde çok önemli bir yer tutmaktadır. Stok ölçüm hizmetlerinde kullanılan klasik methodlar ise günümüz teknolojisine kıyasla hem çok maliyetli hem de çok zaman alıcıdır.  Dökme yük ve mineral stoklarının ölçümü konularında sizlere pratik ve kaliteli bir hizmet anlayışı ile size çözümler sunmaktayız.

 

Peki  GÜRSOY Haritanın size sunduğu  çözüm nedir ?

Bu zor hizmet konusunda güvenli ve etkili bir ölçüm gerçekleştirmek için  DRONECARE‘in insansız hava aracı sistemleri ( İHA ) hizmetinizdedir . GÜRSOY Harita İHA sistemleri ile ağır teknolojiler ve ekipman kullanarak keşif yapmaya veya ölçüm personelini zor metodlar  ile yüksek stok sahalarına tırmandırmanıza gerek yoktur.

 

GÜRSOY Haritanın gelişmiş İHA sistemlerinin sahip olduğu ileri teknoloji kameraların çektikleri yüksek çözünürlüklü fotoğraflar ve 4K video kayıtlarıyla yapılan ölçümler size, geleneksel  metodlara göre hem daha kaliteli ve tutarlı hem de daha hesaplı sonuçlar sunmaktadır.

 

Yapılan çalışmayı baştan sona anlatmak gerekirse ;

- Stok sahası, taş veya mermer ocağı sahasına  giderek hazırlanmak ve uçuşa başlamak.

 

- İnsansız Hava araçlarımızda yer alan çok bantlı kameralar sayesinde insan gözünün algılayamadığı değişik dalga boyunda görüntüleri, yüksek çözünürlüklü fotoğrafları ve 4 K videoları çekmek,

 

- Bu görüntüleri çeşitli algoritma hesaplamaları ile düzenleyip eş yükselti eğrileri elde etmek  ve bu eğrilerden çok hassas stok yığın küme hesaplamaları, taş ocağı veya mermer  ocağı gibi açık madenlerde cevher tahmini yapmak ve bu tahminleri size bir rapor oluşturarak göndermek.

 

Peki sahanızda ne kadar zaman geçiriyoruz ?

10 hektarlık bir arazi için tüm bu çalışma toplam 11 dakikada tamamlanmaktadır. Bir günlük kapasitemiz ise toplam 140 hektarlık saha ölçümüdür.

 

GÜRSOY Harita olarak maden sahası denetleme ve ölçümleme hizmet amaçlarını sıralarsak ;

1- Yüksek kalite,

2- Düşük maliyet,

3- Seri ve düzenli kontrol,

4- Artan verimliliktir.

5- 3 Boyutlu Analiz

6- Stok Yığın Hesabı

7- Kübaj Hesabı

8- Maden Hacim Hesabı

9- Aylık Hacim Takibi

 

İnsansız hava araçları sistemlerimiz ile oluşturduğumuz 3D nokta bulutu model üzerinden kübaj, hacim ve alan hesapları yapabilmekte, NETCAD, ArcGIS gibi diğer GIS yazılımları ile analizler gerçekleştirebilmekteyiz.

 

Tasarım & Yönetim; GÜRSOY MEDYA | Site Yönetim Paneli; Yönetim Paneli