Telefon
WhatsApp

Planlı ve Programlı

Hizmetimizi Sizin Belirlediğiniz gün ve zaman dilimi içerisinde Sağlıyoruz.

Garanti Veriyoruz

Sunulan hizmetlerin arkadasındayız. Her konuda destek ve garanti veriyoruz.

Yüksek Teknoloji

Hizmetlerimizi , Çağımızın En Gelişmiş Teknolojileri ile Sağlıyoruz

İşi Ehline Bırakın

30 Yıllık Tecrübemiz'e Güvenerek Size en Etkin Çözümü Üretiyoruz.

TÜM HİZMETLERİMİZ

HABER VE DUYURULAR

Arazi Bölme ( İfraz ) İşlemi

Eğer kendi adınıza kayıtlı arazi bölme işlemi yapmak istiyorsanız, ifraz (ayırma) işlemi ile süreci başlatabilirsiniz. Bu durumda üzerinizde kayıtlı bulunan arsanın, fiziki haritalara göre hesaplamaları yapılarak işlem tamamlanabiliyor. Fakat bu durum, kendi adınıza tapulu bir yeri başka bir kişiye tapu hakkı vererek bölmek istediğinizde, biraz daha karmaşık bir hal alıyor. Bu durumda edinmeniz gereken belgeler ve uzun bir süreç sizleri bekliyor.

Kat Mülkiyeti ve Kat irtifakı

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü internet sitesinden yapılan açıklamaya göre iskan alındıktan sonra projede yetkili kuruluşun ya da arsa üzerindeki hak sahibinin Tapu ve Kadastro Müdürlüğüne başvurmasıyla kat irtifakı, kat mülkiyetine çevrilebilir. Bu noktada başvuru dilekçesi ya da iskan belgesi dışında hiçbir belge talep edilmez.

Plankote Nedir ?

Plankote nedir? Plankote nasıl yapılır? , Kot Hesabı Nedir ? Dilerseniz sizler için uzun süreli araştırmalarımız, mühendislik tecrübemizden yola çıkarak “Plankote nedir? Nasıl yapılır?” konusunda  kendinize değer katacak altın değerinde bilgileri, mühendislik uygulama yöntemlerini aktardığımız yazımıza geçerek, plankote ile ilgili birçok konuyu, uygulanılması ve bilinmesi gereken bilgileri aktarmaya başlayalım.

Temel Tespit Krokisi

Temel Üstü Vizesi , Temel Tespit Krokisi , Su Basman Tespit Krokisi Nedir ? Ruhsatlı yapının temel betonu dökülmeden önce; ilgili yapı denetim kuruluşunun denetiminde ruhsatlı yapının aplikasyonu yapılıp inşaat hafriyatı yapıldıktan, temel demir montajı yapıldıktan, çevre ve arsa emniyeti sağlandıktan sonra yapı sahibi tarafından idareye yazılı olarak başvurulur.

Yola Terk , Kamuya Terk Hizmetleri

Yola Terk İşlemi nedir? Kamuya Terk İşlemi nedir? İşlemin gerçekleşmesi için gerekli belgeler nelerdir? İmar planlarının gerçekleştirilmesi esnasında taşınmazın mal sahipleri tarafından, bedelli veya bedelsiz olarak, taşınmazın bütününün ya da bir bölümünün imar planına uygun olarak kamu yararına( yol, yeşil alan, park vs.) bırakılması işlemidir.

BİZ SİZİ ARAYALIM